Jak działa funkcja multiroom?

Z Ferguson Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Funkcja multiroom pozwala na niezależne oglądanie różnych programów z oferty płatnej telewizji cyfrowej w dwóch pomieszczeniach jednocześnie w ramach jednego abonamentu. Funkcja wykorzystuje do pracy lokalną sieci komputerową (LAN). Teraz każdy może cieszyć się swoimi ulubionymi programami bez domowych konfliktów. Na każdym z telewizorów, w tym samym czasie, może być bowiem odbierany inny kanał telewizyjny.


Uwaga: z funkcji multiroom można korzystać wyłącznie w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Rozwiązanie to obsługuje tylko jedno urządzenie podrzędne.

Przewody używane do podłączeń:

EthernetWire.jpg 


Schemat prawidłowego podłączenia:

Multiroomconnection.jpg

Krok 1. Przygotowanie Przed przystąpieniem do konfiguracji należy sprawdzić, czy działa automatyczne przydzielanie adresów z DHCP oraz czy każde z urządzeń ma inny adres MAC. Włącz oba urządzenia i poczekaj aż otrzymają prawidłowy adress IP.


Krok 2. Konfiguracja odbiornika głównego (master) Przełącz odbiornik główny z włożoną kartą abonencką płatnej telewizji w tryb: Master. W tym celu przejdź do menu>narzędzia>czytnik kart CA>multiroom wybierz Master i naciśnij EXIT, aby zapisać. Poczekaj konfiguracja może zająć kilka minut. Przejdź do menu>ustawienia systemowe>inne i włącz zegar w trybie czuwania. Zmiana ta jest konieczna, aby usługa multiroom działała również gdy odbiornik główny zostanie przełączony w tryb czuwania.


Krok 3. Konfiguracja odbiornika podrzędnego (slave) Przełącz odbiornik podrzędny w tryb: Slave. W tym celu przejdź do menu>narzędzia>czytnik kart CA>multiroom wybierz Slave i naciśnij EXIT, aby zapisać. Poczekaj konfiguracja może zająć kilka minut.

Wyjdź z menu i przełącz kanał, aby rozpocząć pracę funkcji multiroom


Uwagi końcowe: W przypadku problemów z działaniem należy sprawdzić ustawienia odbiornika głównego (Master). Jeśli odbiornik ma adres IP w postaci 000.000.000.244 lub podobnej oznacza to, że konfiguracja sieci jest nieprawidłowa. Prawdopodobnie przed przystąpieniem do konfiguracji nie został przydzielony prawidłowy adres IP z DHCP. Aby rozwiązać problem należy przywrócić ustawienia fabryczne i powtórzyć krok 2.


Z uwagi na ogromną różnorodność sprzętu i konfiguracji dostępnych dla sieci obejmujących jedno gospodarstwo domowe firma Ferguson nie może i nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe działanie funkcji multiroom. Jako tzw. wartość dodana tj. nie stanowiąca podstawowego przeznaczenia odbiornika satelitarnego, funkcja multiroom nie może stanowić podstawy do reklamacji odbiornika.