Czy odbiorniki Ferguson Ariva współpracują ze spliterami kart?

Z Ferguson Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Słowo SPLITER z angielskiego split znaczy podzielić - jest to zwyczajowa nazwa każdego urządzenia służącego do podziału/rozdzielenia sygnału. W telewizji satelitarnej najczęściej stosuje się je w odniesieniu do karty płatnej telewizji tzw. card splitter. Jest to aktywne urządzenie pozwalające rozdzielić sygnał z uprawnieniami do odbioru kanałów z karty abonenckiej na kilka odbiorników. Sygnał z karty rozdzielany jest za pomocą kabla lub bezprzewodowo.

Otrzymujemy często informacje od klientów, z których wynika, że tego typu nowoczesne bezprzewodowe systemy dostępne na rynku działają prawidłowo w czytnikach kart stosowanych przez odbiorniki Ferguson Ariva. Uzależnione jest to jednak od producenta splitera, jego modelu i wersji oprogramowania.

Co, gdy nie działa?

Aby usprawnić pracę urządzeń do dzielenia karty starego typu należy zmienić wartość Card initial clock (opcja dostępna w menu – patrz instrukcja obsługi) z domyślnej 6Mhz na niższą 3,6MHz. Po zmianie wyjdź z menu i wykonaj tzw. twardy reset (wyłącz/włącz zasilanie). Tylko wtedy dokonana zmiana zostanie zachowana, tzn. odbiornik uruchomi się z nową częstotliwością obsługi karty. Prosimy też pamiętać, że po każdej aktualizacji oprogramowania wartość ta jest domyślnie zmieniana na 6MHz i należy ją ponownie przestawić.

Jeśli nie korzystasz z tzw. splitera kart pozostaw wartość domyślną 6MHz ! 

Uwaga!

Ferguson nie gwarantuje poprawnej współpracy z żadnym urządzeniem rozdzielającym uprawnienia (typu spliter) i nie może to stanowić powodu do reklamacji. Według warunków gwarancji producenta - gwarancja nie obejmuje produktów uszkodzonych w wyniku użytkowania niezgodnych akcesoriów (np. urządzeń do dzielenia uprawnień karty abonenckiej).