Co zrobić, gdy odbiornik zacina się na kanałach z czętotliwoci 10719?
W takim przypadku konieczna jest aktualizacja odbiornika do oprogramowania 1.05B1 lub nowszego.
Następnie należy przywrócić ustawienia fabryczne w menu odbiornika i wgrać aktualną listę kanałów ze strony producenta lub wyszukać kanały samodzielnie.
PROSIMY NIE KORZYSTAĆ Z NIE SPRAWDZONYCH LIST KANAŁÓW ! WGRANIE BŁĘDNEJ LISTY KANAŁÓW MOŻE SPOWODOWAĆ PROBLEMY PODCZAS PRACY ODBIORNIKA !
Jeżeli mimo skorzystania w powyższych rad, odbiornik nadal zacina się, wtedy należy wgrać ostatnią dostępną wersję oprogramowania za pomocą kabla RS232 Null Modem z komputera!!!
W przypadku dalszych problemów, należy sprawdzić odbiornik na innej instalacji antenowej. To że 'inny odbiornik' działa na tej instalacji nie daje żadnej gwarancji, że tuner HD będzie na niej działał. Odbiorniki HD posiadają wielokrotnie czulsze głowice i są bardziej czułe na wszelkie zakłócenia, uszkodzenia powstałe w instalacji antenowej. Naprawdę warto sprawdzić domową instalację np. analizatorem spektrum. Zalecamy analizator z modulacją 8PSK i analizą widma, oczywiście QPSK trzeba też pomierzyć. Jeśli tego nie zrobimy to mamy tzw. atrapę instalacji antenowej a nie instalację antenową. Jeżeli instlator wykonał instalację bez pomiarów to tak jak by hydraulik zrobił rury i na koniec nie sprawdził czy są szczelne czy nie i czy będzie ciekło czy nie będzie. A nawet gorzej, bo jak rura cieknie to widać, a jak ekranowanie instalacji jest niewłaściwe to niestety możemy latami zastanawiać się dlaczego co chwilę mamy problemy z sygnałem. Należy pamiętać, że w każdym domu jest kilka do kilkunastu nadajników różnego rodzaju fal (telefony komórkowe, Bluetooth, WiFi), więc często receptą na bezproblemowy odbiór są: dobre ekranowanie, dobre złącza (zaciskane) i dokładny pomiar parametrów sygnału. Prawidłowe ustawienie anteny wskazują w odbiorniku paski siły i jakości sygnału. Oba powinny wskazywać powyżej 80% aby odbiór kanałów nie zawierał zakłóceń.